Cup i tre dagar. Skickar ny kallelse så att alla ser att det börjar redan på fredag samt att ni kan läsa tiderna.
Fredag:
Samling: 18:15
19:45 Järfälla-Spånga
21:00 Bålsta - Sollentuna
Lördag
Samling: 6:45
8:00 Tumba-Järfälla
9:20 SDE-Tyresö Hanviken
10:40 Älta tigers-Tumba
12:00 Tyresö Hanviken - Bålsta
13:20 Spånga- Älta tigers
14:40 Sollentuna-SDE
16:00 Spånga - Tumba
17:20 Bålsta-SDE
18:40 Järfälla - Älta tigers
20:00 Sollentuna- Tyresö Hanviken
Städning
Söndag
Slutspel
Samling: 6:45
Hemgång efter sista matchen och städning ca 19:00
Bifogar bemanningsschema för hela helgen
De kommer att spelas matcher på fredag kväll samt lördag och söndag.
Har man barn som spelar behöver man som vuxen vara beredd att hjälpa till.
Träningsmatch mot Spånga tillsammans med U14.
Vi kör 3*20 minuter
Speltid kommer att variera då vi kommer att vara många spelare. Alla målvakter kommer inte att få stå.
OBS Svara så snart som möjligt!!!
Bortamatch mot Sollentuna
DM-match borta mot Huddinge
DM-match hemma mot Viggbyholm
DM-match borta mot Värmdö
U16 Röd grupp Nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
Höslovscup nivå AA/AAA
Minst 5 matcher 4-5 november
2*20 min/match
Mer info om matcher kommer
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U16 Röd grupp nord
U14/U15
Samling: 17:50
Fys: 18:00-18:30
Is: 19:00-20:20
U14/U15
Samling:18:45
Fys: 19:00-19:30
Is 20:00-21:30
Fystest
Närvaro är viktigt!
Samling: 17:20
Tester: 17:30
U14/U15
OBS!!! närvaro på träningar är viktigt
Samling: 17:50
Fys: 18:00-18:30
Is: 19: 00-20:20
Samling: 17:20
Fystest: 17:30
Närvaro är viktigt
U14/U15
Samling: 17:50
Fys: 18:00-18:30
Is: 19:00-20:20
U14/U15
Samling: 17:50
Fys: 18:00-18:30
Is: 19:00-20:20
U14/U15
Samling: 10:20
Fys: 10:30-11:00
Is: 11:30-12:50
Samling 19.45
Fys 20.00
Is 21.30-23.00
Samträning U15/U16
Samling 18.45
Fys 19.00
Is 20.00-21.30
Ny samlingstid
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-23.00
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.45
Fys 20.00
Is 21.30-23.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 18.45
Fys 19.00
Is 20.00-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-23.00
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samling 17.45
Fys 18.00
Is 19.00-20.00
Samling 9.45
Fys 10.00
Is 11.00-12.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 18.15
Fys 18.30
Is 29.30-21.00
Samling 13.15
Fys 13.30
Is 14.30-16.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.45
Fys 20.00
Is 21.30-22.20
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 14.15
Fys 14.30
Is 15.30-17.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samling 14.45
Fys 15.00
Is 16.00-17.00
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 17.45
Fys 18.00
Is 19.00-20.30
Samling 18.45
Fys 19.00
Is 20.00-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samträning U15/U16
Samling 16.15
Fys 16.30
Is 17.30-19.00
Samling 13.45
Fys 14.00
Is 15.00-16.30
Samling 18.45
Fys 19.00
Is 20.30-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samling 16.15
Fys 16.30
Is 17.30-18.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning 09/08
Samling 16.00
Is 16.30-17.50
Fys 18.00-18.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 19.45
Fys 20.00
Is 21.00-22.20
Alla välkomna att köra träningsmatch med J18. Även J20 bjuds in.
Samling 14.15
Fys 14.30
Is 15.30-16.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 16.30 ombytta för fys
Fys 16.30
Is 17.30-18.30
Samling 16.45
Fys 17.00
Is 18.00-19.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-19.30
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-19.30
Samling 18.45
Fys 19.00
Is 20.00-21.30
*** Tidigarelagd träning ***
Samling 16.45
Fys 17.00
Is 18.00-19.00
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Samträning U15/U16
Samling 18.15
Fys 18.30
Is 19.30-20.30
Samträning U15/U16
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 13.15
Fys 13.30
Is 14.30-16.00
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 18.15
Fys 18.30
Is 19.30-20.30
Samling 18.15
Fys 18.30
Is 19.30-20.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samträning U15/U16
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-19.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Järfälla ishall
Samling 17.00
Is 18.00-19.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Träningen inställd, A-lager spelar match
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 18.15
Fys 18.30
Is 19.30-20.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 16.15
Fys 16.30
Is 17.30-19.00
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Vi fick J18 träningstid då de ställer in med kort varsel
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 19.15
Fys 19.30
Is 20.30-21.30
Samling 15.45
Fys 16.00
Is 17.00-18.30
Samling 17.45
Fys 18.00
Is 19.00-20.00
Samling 16.45
Fys 17.00
Is 18.00-19.00
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Samling 17.45
Fys 18.00
Is 19.00-20.00
Samling 18.00
Is 18.30-19.30
egen fys
Samling 20.15
Fys 20.30
Is 21.30-22.20
Kallhäll ishall
Samling 17.15
Fys 17.30
Is 18.30-20.00
Info från tränare om kommande säsong.
Säsongsavslutning med bad, korvgrillning och beachvolleyboll
Utprovning av jhc kläder. Tidigarelägger så att vi hinner till matchen i Sollentuna. Kan man inte komma kan man prova kläder när som helst på hockeyavdelningen på XXL Barkarby.
Kompletterande info samt val av lunch
Lunchval meddelas senast fredag fm
Viktigt att komma i tid då föreläsningen börjar 11.00. Samling 10.50 (kan vara klurigt med parkering). Föräldrar är välkomna att stanna o lyssna på kostföreläsningen mellan 11-12. Skriv gärna +1 i kallelsen så vi vet.
Lunch intas på Ruccola i närheten ca kl 12. Skriv i kallelsen senast fredag fm vilken mat (Rigatoni con carne, Carbonara eller Bolognese) då beställning görs i förväg. Vegetariskt alternativ och/eller allergi/specialkost - kontakta Jenny separat.
Var och en betalar för lunch på plats, lagkassan står för föreläsning o fysträningen.
Teamdag Team08
Kostföreläsning med Coach Ebba Liljedahl
Gemensam lunch
Teori med Abbe & Niklas
Ett lättare fyspass med fokus på teambuilding
Lagfotografering kl 19.20. Kom i tid och var ombytt till matchställ till kl 19
Bifogat hittar ni information till vårdnadshavare/spelare, beställningsformulär som ni kan skriva ut och skicka med era barn.
Det kommer att finnas en bunt med beställningsblanketter, som man kan fylla i för hand, i ledarrummet för dom som behöver det.
OVR och Kiosk samlas 1tim innan.
Resterande samlas senast 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Lindberg
Bås - Nordén
Bås - Ahlqvist
KIOSK:
Kinnunen
Nyström
Bemanning A-lags träningsmatch.
Behöver inga matchvärdar.
Kiosk samlas 1tim innan.
Bås 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare, skriv i messenger chatten.
Kiosk - Larsson
Kiosk - Nyberg
Bås - Gowland
Bås - Agnarsson
OVR och Kiosk samlas 1tim innan.
Resterande samlas 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Lindqvist
Bås - Boss
Bås - Jürss
KIOSK:
Kinnunen
Ahlbom
OVR och Kiosk samlas 1 tim innan.
Resterande samlas 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Lindberg och Agnarsson
Bås - Boss
Bås - Debou
KIOSK:
Jürss
Larsson
OVR och Kiosk samlas 1tim innan.
Resterande samlas 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Lindberg
Bås+bur - H Nyström
Bås+bur - Mattsson
KIOSK:
Nyberg
Kinnunen
Rolba:
Larsson
Bemanning seket och kiosk
OVR och Kiosk samlas 1tim innan.
Resterande samlas senast 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Mattsson
Bås+bur - Nordén
Bås+bur - Gowland
KIOSK:
Ylva Rudström
Boss
Bemanning seket och kiosk
OVR och Kiosk samlas 1tim innan.
Resterande samlas senast 30 min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Agnarson
Bås+bur - H Nyström
Bås+bur - C Damberg
KIOSK:
Nyström
Nordén
Rolba:
Jürss
Hej,
matchen som lades in på söndag mot Viggbyholm spelas redan på fredag, så vad sägs om en paus från hockeyn med Paintball efter seriens sista match? Vi tänkte att det var kul att göra något annat i väntan på att vi får nya matchtider. Svara gärna senast torsdag så vi vet om ni vill och kan. Kostnad per person ca 300 kr
3 december 13-15 i Stockholm Paintball & Äventyrscenter i Upplands Väsby.
Bemanning A-lagsmatch
Kiosk - Kinnunen
Kiosk - Ahlbom
Bås och bur - Nordén
Bås och bur - Boss
Entrévärd - Jürss
Samling 1 timme innan för alla.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare. Skriv förslagsvis i messenger chatten.
OVR och Kiosk samling 1tim innan.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Mattsson
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Agnarson
Bås+bur - Mangulis
Bås+bur - Gowland
KIOSK:
Larsson
Kinnunen
Informationsmöte med Järfälla Gymnasium.
Plats: Klubbrummet Järfälla ishall
Tid: 18.00
OVR och Kiosk samling 1tim innan.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - H Nyström
Bås+bur - Boss
Bås+bur - Mattsson
KIOSK:
Nyberg
Ahlbom
OVR och Kiosk samlas 1tim innan matchstart.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
Sek:
OVR - Damberg
Speaker/musik - Hultin
Klocka - H Nyström
Bås+bur - Boss
Bås+bur - Nordén
Kiosk:
Kinnunen
Ahlbom
Rolba:
Larsson
OVR och Kiosk samlas 1tim innan matchstart.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
Sek:
OVR - Damberg
Speaker/musik - Hultin
Klocka - Agnarson
Bås+bur - Mattson
Bås+bur - Jürss
Kiosk:
Nyström
Nyberg
OVR och Kiosk samlas 1tim innan matchstart.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
Sek:
OVR - Damberg
Speaker/musik - Hultin
Klocka - Mattsson
Bås+bur - Gowland
Bås+bur - Boss
Kiosk:
Larsson
Kinnunen
Rolba:
Jürss
OVR och Kiosk samling 1tim innan.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - H Nyström
Bås+bur - Nordén
Bås+bur - Jürss
KIOSK:
Larsson
Kinnunen
Samling 1tim före matchstart.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare, skriv förslagsvis i messenger chatten så hjälps vi åt.
Vid inställd match meddelas detta av lagledare.
Entrévärd:
Agnarson
Kiosk:
Larsson
Nyberg
Bås:
Rudslätt Debou
Gowland
OVR och Kiosk samling 1tim innan.
Resterande samlas senast 30min innan.
Kan man inte närvara ansvarar man själv för att hitta ersättare.
SEKET:
OVR - Damberg
Speaker/Musik - Hultin
Klocka - Agnarson
Bås+bur - Larsson
Bås+bur - Mattsson
KIOSK:
Nyström
Nyberg
Cup Trollhättan 4-7 april.
Transport till och från Trollhättan sker på egen hand, alternativt samåk med varandra.
Information och spelschema finns på Cuponline - Trollhättan Trophy U16 2024