NHL-spelare på besök - Stor Kronwall Stars evenemang på fredag den 9/8 kl. 15-20

Publicerad 2019-07-30 15:14
Flyer kronwall stars 2019
På fredag den 9/8 kommer Niklas Kronwall och fler NHL-spelare till besök hos JHC. Här finns chansen att träffa de stora NHL-spelarna, få autografer och se de spela mot JHCs a-lag.

På fredagen den 9/8 kl. 15 slår vi upp portarna för Kronwall Stars. Detta årliga evenemang lockar tusentals besökare till Järfällas Ishall för att träffa Niklas Kronwall och andra stora NHL-stars som t.ex.

Carl Dahlström - Chicago Blackhawks - https://www.eliteprospects.com/player/85666/carl-dahlstrom
Erik Gustafsson - Chicago Blackhawks - https://www.eliteprospects.com/player/15372/erik-gustafsson
Fredrik Claesson - New York Rangers - https://www.eliteprospects.com/player/14412/fredrik-claesson
Gabriel Landeskog - Colorado Avalanche - https://www.eliteprospects.com/player/10393/gabriel-landeskog
Alexander Wennberg - Columbus Blue Jackets - https://www.eliteprospects.com/player/37041/alexander-wennberg
Adrian Kempe - Los Angeles Kings - https://www.eliteprospects.com/player/86313/adrian-kempe
Mario Kempe - https://www.eliteprospects.com/player/4407/mario-kempe
Jacob De la Rose - Detroit Red Wings -Colorado Avalanche - https://www.eliteprospects.com/player/28436/jacob-de-la-rose
Patrik Nemeth - Detroit Red Wings - https://www.eliteprospects.com/player/10383/patrik-nemeth

William Nylander - Toronto Maple Leafs - https://www.eliteprospects.com/player/38703/william-nylander

Alexander Nylander - Chicago Blackhawks - https://www.eliteprospects.com/player/212641/alexander-nylander

Marcus Sörensen - San José Sharks - https://www.eliteprospects.com/player/20065/marcus-sorensen

Pontus Åberg - Toronto Maple Leafs - https://www.eliteprospects.com/player/16835/pontus-aberg


Förutom autografskrivning kl. 16 kommer det finnas mat och dryckförsäljning, lotterier, puckkastning och ett stort aktivitetsområde utanför och runtomkring Järfällas ishall. Kl. 18:10 kör NHL-stars en uppvärmningsmatch mot Team 11, som våra 7-åringar ser mycket fram emot, följd av dagens höjdpunkt / match NHL mot JHC kl. 18:40.

FRI ENTRE.

Reklambild hockeyskola
Anmälan till Tre Kronor Hockeyskolan 2019/20
Md jarfallahc  003
Md bild
Samla bonus till dig och Järfälla Hockey
Jhclogga
Medlemskap Järfälla Hockey Club 2018/2019
Md j rf lla hc banner webshop  002
Järfälla HC Webshop
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub